Remekeltek a vásárhelyi úszók a közép-európai nemzetek juniorversenyén

Tizenegy érmet nyertek a háromnapos viadalon. Négy hódmezővásárhelyi úszó kapott meghívást a közép-európai országok 2017-es junior találkozójára.

Ugrai Panna, a Hód-Úszó SE sportolója négy aranyérmet szerzett a háromnapos romániai versenyen. Elsőként ért célba 100, illetve 200 háton, valamint a 200 vegyes döntőjében, de ott volt a tornagyőztes 4×100-as magyar női vegyesváltóban is.

Szőke Zita, a Hódmezővásárhelyi Senior Úszó és Vízilabda Club fiatal vajdasági sportolója is négyszer állhatott fel a dobogóra. A szerb válogatott színeiben versenyző úszólány két arany, egy ezüst és egy bronzéremmel térhetett haza Târgoviștéből.

Városi csapattársa, Petrich Zsombor két medálivál gazdagította éremgyűjteményét: 100 mellen a második, 200 mellen a harmadik lett.

A HSÚVC harmadik versenyzője, Dohányos Annamária a 200 méteres női mellúszás finélájáról hozott el egy érmet. A harmadikként ért célba.

A magyar úszóválogatott összesen 41 érmet gyűjtött és ezzel az első helyen végzett összesített pontversenyben.

forrás: vasarhely24.com