Hírek úszóinkról: Érmeket hoztak a Hódok a Tyr kupán

Tyr-Hód Faktor Kupát rendeztek a hétvégén Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső Sportuszodában. 29 egyesület úszói versengtek a szegedi rendezésű versenyen, ahol közel 1800 rajtot indítottak az úszók. A Hód Úszó Se versenyzői derekasan helytálltak, a csapatok között a 8. helyet szerezték meg.

A hétvégi versenyen a béka és delfin csoport versenyzői tisztességesen oda tették magukat, mert a 38 indulásból 30 egyéni csúcs született, 4 rosszabb idő és 4 alapidő lett a végeredmény. Legeredményesebben Szabó Marcell versenyzett, aki 50 m háton, 50 m mellen, 100m mellen 3. 100m háton 2. helyezett lett. Dobogós helyezést ért el még Rabie Ádám, aki 50 m mellen 2. 50m gyorson 3. helyezett lett és Kozma Jázmin, aki 100 mellúszásban 3. helyezést ért el.

Ezen kívül pontszerző helyezést ért el Hamvas Rebeka 50 m mellen, 8. –lett, Lénárt Imre Bálint 50 mellen, 6. helyezést ért el, Kozma Jázmin 50m gyorson. 5.- helyre úszta be magát.  – értékelte Bajusz Andi, a fiatalok edzője a Tyr-Hód kupát.

Csókay Miklós tanítványainak 46 indulása volt, részidőkkel együtt 40 egyéni csúcs, és 6 alapidő született. Aranyérmet nyert Pintér Petra 100 pillén, ezüstérmet Hollós Fruzsina 100 és 200 mell, 200 vegyesen és Tót Emma 100 mellen. Bronzérmet kapott Pászti Alex 200 mellen és 100 háton. Az érmeseken kívül még pontszerző helyen végzett még Tésik Zsófia, Kancsár Ábel, Erős-Petrás Dorina, Korsós Katalin.

A következő megmérettetés mely érinti a Hód Úszó Se sportolóit, az február 24-25-én lesz szintén Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső Sportuszodában.